Robert Świątkiewicz – Radny Miasta Ząbki

radca prawny, radny 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Zapytanie – pojazdy parkujące w rejonie Powstańców 45/47

1 komentarz »

Ode mnie   do  biuro.rady@zabki.pl; strazmiejska@zabki.pl  – 29 października2013 r. 

 

Pan Artur Murawski
Zastępca Burmistrza Miasta Ząbki
.
Pan Zbigniew Forysiak
Komendant Straży Miejskiej w Ząbkach
.
Szanowni Panowie
.
W związku z prośbami mieszkańców zwracam się z wnioskiem o przeprowadzenie analizy organizacji ruchu oraz oznakowania ulicy Powstańców w okolicy osiedla Dolcanu (Powstańców 45 i 47).
W przekazanych mi informacji wynika, iż w tym rejonie Ząbek dochodzi do notorycznego parkowania pojazdów na chodnikach oraz zieleni w bezpośredniej okolicy tego osiedla. Kierowcy pozostawiają swoje auta zajmując całą szerokość chodnika, ograniczając możliwość dojścia do przejścia dla pieszych oraz parkują w świetle samego przejścia.
Ponadto takie parkowanie pojazdów powoduje, iż włączanie się do ruchu samochodów wyjeżdżających z terenu tego osiedla obarczone jest dużym ryzykiem, z uwagi na mocno ograniczoną widoczność.
Prosiłbym o potwierdzenie opisanego stanu rzeczy, zaś w przypadku jego potwierdzenia opracowanie i wdrożenie rozwiązań (także tych prewencyjnych i karnych) mających na celu przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego oraz zwiększenie bezpieczeństwa zarówno pieszych jak i osób kierujących pojazdami.
Jednocześnie proszę o przekazanie informacji, czy w powyższym rejonie Powstańców 45 i 47 dochodziło do interwencji Straży Miejskiej lub policji oraz jakie konsekwencje poniosły osoby naruszające obowiązujące przepisy ruchu drogowego.
.
z poważaniem
.
Robert Świątkiewicz
radny Miasta Ząbki

Straż Miejska foto

    Jedna odpowiedź

    Witam, czy cos sie w tej kwestii dzieje, bo widze, ze chyba niestety nie…

  • Zostaw odpowiedź

    *