Robert Świątkiewicz – Radny Miasta Ząbki

radca prawny, radny 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Wspólny bilet zostaje przynajmniej do końca czerwca

Brak komentarzy »

Bez 47% podwyżki, na dotychczasowych warunkach – „Wspólny Bilet” na terenie powiatu wołomińskiego utrzymany! Nasi mieszkańcy również po 31 marca br. będą korzystać z tego komunikacyjnego udogodnienia.

Dzisiaj w tej sprawie do porozumienia doszli Dyrektor ZTM Leszek Ruta oraz Starosta wołomiński Piotr Uściński.

ZTM zgodził się na naszą propozycję – „Wspólny Bilet” będzie obowiązywał przynajmniej do końca czerwca br. – na takich samych zasadach jak wcześniej i bez pierwotnie żądanej przez ZTM 47% podwyżki.

W tym czasie będą toczyły się dalej podjęte rozmowy i pertraktacje.  Rozmowy z ZTM były prowadzone przy akceptacji władz miast leżących na trasie kolejowej.  Pozostaje teraz jeszcze tylko sformalizowanie umowy, podpisanie stosownych aneksów do porozumienia.

Porozumienie dotyczy współpracy w zakresie funkcjonowania Wspólnego Biletu zarówno na odcinku łączącym Zagościniec z Warszawą Wileńską, jak i na odcinku łączącym Zagościniec z przystankiem Warszawa Rembertów. Od 1 marca 2012 roku stroną porozumienia dla ZTM jest powiat wołomiński. Na realizację tego zadania powiat uzyskuje wsparcie finansowe od gmin Ząbki, Zielonka, Kobyłka i Wołomin. Podstawą do rozliczeń między ZTM a powiatem jest tzw. pociągokilometr.

Przez kolejne trzy miesiące za każdy za pociągokilometr stawka będzie wynosiła tak samo jak w ubiegłym roku – czyli 19,20zł .

Rzeczywisty koszt funkcjonowania Wspólnego Biletu będzie obliczany na podstawie liczby pociągokilometrów pomnożonych przez tę stawkę. Powiat wraz z gminami będzie pokrywał 32,5 proc. tych kosztów.

Piotr Kaczorek,

Rzecznik Prasowy Starostwa wołomińskiego

http://www.powiat-wolominski.pl/index.php?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=712

 

    Zostaw odpowiedź

    *