Robert Świątkiewicz – Radny Miasta Ząbki

radca prawny, radny 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Więcej lamp LED w Ząbkach

komentarze 2 »

Jak poinformował radnych na wczorajszej sesji Artur Murawski zastępca Burmistrza Ząbek, Urząd Miasta planuje w najbliższym czasie zainstalowanie kilkudziesięciu nowoczesnych i energooszczędnych lamp ulicznych w technologii LED.
W pierwszej kolejności mają zostać zastąpione lampy zlokalizowane wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych, z uwagi na dużą moc zainstalowanych tam lamp (sodowe 250W). Na początek wymiana lamp będzie dotyczyć ulic Batorego, Piłsudskiego oraz części ulicy 3-go Maja od przejazdu kolejowego do ulicy Orlej. Odpowiednikiem lampy sodowej o mocy 250 W jest lampa LED o mocy 112 W, co spowoduje, iż w wyniku modernizacji oświetlenia ilość zużywanej energii powinna spaść od 50 do 60%.
Na oświetlenie wszystkich ulic w Ząbkach samorząd gminny wydaje w ciągu roku kwotę ok. 1 mln zł, w przypadku wymiany wszystkich ponad 2200 punktów świetlnych w naszym mieście opłaty z tytułu zakupu energii elektrycznej spadłyby o połowę.
Oczywiście nowa technologia LED jest jeszcze stosunkowo droga, więc wymiana lamp na nowe będzie rozłożona w czasie i następowała w zależności od przeznaczania na ten cel wolnych środków finansowych.

źródło foto:  Kraków

    komentarze 2

    […] robertswiatkiewicz.pl/wiecej-lamp-led-w-zabkach/ […]

  • Witam,
    inwestycja godna uwagi. Cieszę się, że są wśród Nas ludzie, którzy myślą ekonomicznie i ekologicznie. Przy okazji chciałbym zadać pytanie, gdzie mogę uzyskać informację jakiego producenta i jaki model lamp led został zamontowany na opisanej inwestycji. Z poważaniem Bogdan

  • Zostaw odpowiedź

    *