Robert Świątkiewicz – Radny Miasta Ząbki

radca prawny, radny 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Utrudnienia na linii Warszawa Wileńska – Małkinia – komunikat Kolei Mazowieckich

Brak komentarzy »

Ze względu na rozpoczynające się 14 kwietnia 2013 r. prace związane z budową tunelu drogowego pod torami kolejowymi w Ząbkach, zlecone przez Miasto Ząbki, wystąpią duże utrudnienia w ruchu kolejowym na linii Warszawa Wileńska – Małkinia.
Umowa dotycząca realizacji projektu pod nazwą „Budowa tunelu drogowego pod torami kolejowymi w ciągu ulic Wojska Polskiego – Orla w Ząbkach” została podpisana przez władze Miasta Ząbki w październiku 2012 r. Głównym celem przebudowy tego odcinka jest poprawa bezpieczeństwa kierowców, pieszych i pasażerów pociągów. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na koniec 2014 r.

W czasie zamknięcia torów na linii KM6, które nastąpi w terminie 14 kwietnia 2013 r. – 30 listopada 2013 r., nastąpią poniższe zmiany:
– pociągi będą kursować według zmienionego rozkładu jazdy, przez co wydłuży się ich czas przejazdu,
– część pociągów zostanie odwołana – w dni robocze będą odwołane łącznie 34 pociągi, w tym 20 pociągów w relacji Wołomin – Warszawa Wileńska (wszystkie pociągi w tej relacji) oraz 14 pociągów w relacji Tłuszcz – Warszawa Wileńska, natomiast w weekendy odwołanych zostanie 5 pociągów, z czego 2 pociągi w relacji Warszawa Wileńska – Wołomin, zaś pozostałe 3 pociągi w relacji Warszawa Wileńska – Tłuszcz.
– Zdajemy sobie sprawę ze skali utrudnień, jakie czekają naszych podróżnych. Jako przewoźnik staraliśmy się więc zrobić wszystko, co w naszej mocy, by ograniczyć je na tyle, na ile pozwalają nasze możliwości techniczne – powiedział Dariusz Grajda, członek zarządu Spółki, dyrektor handlowy.
Pociągi KM będą kursować w zwiększonym zestawieniu, tzn.: w 3 EN57 – 40 pociągów, w 2 EN71 – 12 pociągów, w 2 EN57 – 23 pociągi oraz poza godzinami szczytu w 1 EN57 – 5 pociągów. Spółka dołożyła też starań, by pasażerowie korzystający z pociągów kursujących na tym odcinku byli dobrze poinformowani o utrudnieniach. Od 26 marca na Dworcu Warszawa Wileńska dystrybuowane są ulotki informacyjne, dotyczące utrudnień oraz zawierające numer telefonu, pod który pasażerowie mogą dzwonić w celu uzyskania informacji.
Ze szczegółowym rozkładem jazdy pociągów podróżni mogą się zapoznać na stronie internetowej www.mazowieckie.com.pl w zakładce „Tabele rozkładów jazdy”.

Dodatkowych informacji udziela:
Donata Nowakowska – Rzecznik Prasowy „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o.
mail: d.nowakowska@mazowieckie.com.pl; tel.: 22 473 75 51, 661 929 207.

Źródło:
www.mazovia.pl/komunikaty/art,1732,utrudnienia-na-linii-warszawa-wilenska-malkinia-komunikat-kolei-mazowieckich.html

    Zostaw odpowiedź

    *