Robert Świątkiewicz – Radny Miasta Ząbki

radca prawny, radny 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

ul. Wiosenna – czerwiec 2013 r.

komentarzy 8 »

Jeszcze w bieżącym roku Urząd Miasta Ząbki zamierza ogłosić przetarg na budowę ulicy Wiosennej w Ząbkach. Według informacji przekazanych podczas dzisiejszej sesji przez Burmistrza Miasta Roberta Perkowskiego inwestycja ta ma posiadać dwa różne źródła finansowania. Część kosztów zostanie pokryta przez działających na lokalnym rynku developerów. Brakującą część sfinansuje Miasto Ząbki z własnego budżetu inwestycyjnego.
W przypadku wyłonienia w postępowaniu przetargowym Wykonawcy tych robót budowlanych będzie on miał ok. 5 miesięcy na zrealizowanie całości inwestycji. Oznacza to że już w połowie 2013 r. z ulicy Wiosennej zniknie wszędobylskie błoto.

  komentarzy 8

 • Panie Radny prosimy, aby Pan się zajął Wiosenną! Mamy dość błota!
  Burmistrz nas zupełnie lekceważy! Pan pokaże, że Pana urząd coś znaczy!
  Julia

  • Szanowna Pani Julio. Kolejny przetarg na budowę ulicy Wiosennej został kilka tygodni temu ogłoszony przez Urząd Miasta. Stosowną informację można znaleźć na mojej stronie internetowej. Za kilka dni radni będę obradować na temat przeznaczenia dodatkowych środków niezbędnych do pozytywnego rozstrzygnięcia tego przetargu. Podjęcie przez radnych uchwały w sprawie zmiany budżetu umożliwi burmistrzowi podpisanie umowy z wykonawcą. Za ok. 2 tygodnie będzie wiadomo czy Wiosenna powstanie do maja 2014 r.

 • Dlaczego Pan nie zamieszcza mojego wpisu? Naprawde organizuje sie blokada Skorupki, aby wzial sie urzad za roboty na Wiosennej

 • witam. Żyjemy w tym błocie od jakiegoś czasu,pożyjemy jeszcze troche…
  Ale można chyba zrobić tymczasowy (prowizoryczny) chodnik, w końcu chodzą tędy matki z wózkami, starsi ludzie itp.
  ja sam jestem w sile wieku i czasami mam problem z dojściem do domu, szczególnie przy obecnej pogodzie.
  myślę żę warto nad tym pomyśleć….

 • Witam,
  Mamy wrzesień a drogi nie ma dziekujemy Panie Robercie,
  Życzę podwyżki od nowego roku i zapraszam na wiosenną na zabawę w błotku
  Mieszkańcy są zadowoleni mimo wszystko niech mi Pan wierzy, bo na pewno bardzo się Pan starał aby powstała ta ulica.

  • Szanowny Panie. Powody opóźnienia w budowie ulicy Wiosennej są już powszechnie znane. W trakcie prac przy budowie kanalizacji deszczowej okazało się, że w ziemi jest mnóstwo śmieci. Tym samym konieczne było przeprojektowanie ulicy i wzmocnienie jej podbudowy. Bez tych wzmocnień ulica mogłaby miejscami się zapadać. Po wprowadzeniu zmian do SIWZ Urząd Miasta ponownie ogłosił przetarg na wykonanie tej ulicy. Tak więc budowa ulicy Wiosennej cały czas pozostaje w planach, lecz jej realizacja zgodnie z ogłoszonym ponownie przetargiem przeciągnie się o 11 miesięcy do maja 2014 r.

 • Zostaw odpowiedź

  *