Robert Świątkiewicz – Radny Miasta Ząbki

radca prawny, radny 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Powiat Wołomiński remontuje ulice w Ząbkach

Brak komentarzy »

W związku z kończącą się budową tunelu drogowego pod torami PKP, w bieżącym roku Powiat Wołomiński planuje gruntownie wyremontować ulice Wojska Polskiego i Rychlińskiego, na odcinku od niedawno wybudowanego ronda przy Urzędzie Miasta do skrzyżowania z ulicami Szpitalną i 11 Listopada. Co interesujące przedmiotowy odcinek ulicy zostanie także zakończony rondem, które w wyraźny sposób powinno zwiększyć bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu. Wszystko wskazuje na to, iż jesienią b.r. będziemy mogli przejechać całkiem nowymi lub wyremontowanymi ulicami od skrzyżowania ul. Kwiatowa/Skorupki, do Szpitala Drewnica i dalej poprzez ul. 11-Listopada i Wolności do Centrum Handlowego M1.   

Podobnie jak w przypadku przebudowanej w ubiegłym roku ul. Piłsudskiego remont wspomnianego odcinka polegać będzie na wymianie krawężników, położeniu nowego dywanika asfaltowego, regulacji włazów infrastruktury podziemnej oraz zastąpieniu chodników ze zużytych i zniszczonych płytek chodnikowych, nową kostką brukową.

Koszty związane z remontem tych ulic zostaną częściowo pokryte przez Miasto Ząbki, w wysokości ok. 30%. Powiat Wołomiński otrzyma bowiem od naszego miasta pomoc finansową w wysokości ponad 214 tys. zł oraz pomoc rzeczową w postaci kostki brukowej o wartości ok. 130 tys. zł.

Na zrealizowanie powyższych prac oraz rozliczenie się z dotacji Powiat będzie miał czas do 15 stycznia 2015 r.     

Rondo Drewnica

    Zostaw odpowiedź

    *