Robert Świątkiewicz – Radny Miasta Ząbki

radca prawny, radny 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

powiat rozpoczął remont ul. Piłsudskiego

Brak komentarzy »

Kilka dni temu, wyłoniona w drodze przetargu firma Bruk – Bud rozpoczęła prace związane z remontem ul. Piłsudskiego  na odcinku od Warszawskiej do Andersena. Inwestorem remontu drogi jest Powiat Wołomiński, gdyż ulica ta podobnie jak kilka innych nie pozostaje w zarządzie Miasta Ząbki, lecz właśnie Powiatu Wołomińskiego.

Obecnie prowadzone są prace poza samym pasem jezdni, polegające na wymianie starych  i zużytych płyt chodnikowych na nową kostkę brukową. Po ich zakończeniu wykonawca usunie starą nawierzchnię, uzupełni ubytki, wyreguluje studnie kanalizacyjne i wpusty uliczne oraz położy nowy dywanik asfaltowy.

Ponieważ przedmiotem umowy został objęty również projekt organizacji ruchu, nie można dzisiaj powiedziać jak będą wyglądały ewentualne objazdy oraz zmiany tras komunikacji miejskiej. Taka informacja nie została dotychczas opublikowana na stronach internetowych powiatu i warszawskiego ZTMu. Prawdopodobnie stosowne ogłoszenia pojawią się na kilka dni przed wprowadzeniem utrudnień w formie stosownych informacji internetowych oraz tablic drogowych.   Zakończenie całości prac planowane jest na połowę sierpnia b.r.

 

    Zostaw odpowiedź

    *