Robert Świątkiewicz – Radny Miasta Ząbki

radca prawny, radny 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Odpowiedź UM w sprawie interpelacji dot. biletów rodzinnych na krytej pływalni

komentarzy 6 »

8 stycznia 2014 r.

Witam

W chwili obecnej obowiązujące zarządzenie Burmistrza Miasta Ząbki z dnia 5 listopada 2013 r. w sprawie ustalenia wysokości opłat za korzystanie z „Centrum Turystyczno – Rekreacyjno – Sportowego – krytej pływalni” w Ząbkach przewiduje jedynie podstawowe stawki za korzystanie z basenu.

Podmiot zarządzający basenem zobowiązany jest przedstawić szczegółowe propozycje opłat za korzystanie z basenu, które – po ich akceptacji przez Burmistrza Miasta Ząbki – zostaną wprowadzone zarządzeniem. Określenie niższych opłat dla poszczególnych kategorii osób jak i obniżenie opłat za korzystanie z basenu w określonym czasie, takim jak ferie czy wakacje, mogę być brane pod uwagę podczas ostatecznego ustalania ww. opłat.

Jednocześnie informuję, iż stosownie do § 3 ust. 18 umowy zawartej pomiędzy Miastem Ząbki a Operatorem basenu, przez okres jednego roku od dnia przekazania basenu Operator nie może zawrzeć żadnej umowy z podmiotami świadczącymi usługi oparte o wydawane karty o charakterze sportowo-rekreacyjnym, zapewniające dostęp do obiektów sportowych.

Patrycja Żołnierzak

(Sekretarz Miasta Ząbki)

pływalnia 2

  komentarzy 6

  Witam, mam pytanie gdzie i komu można zgłosić fakt wyjątkowo paskudnego „zapachu” na basenie? Od marca z grupą świetlicowych dzieci jeżdżę co czwartek na ząbkowski basen i z wielką radością zabrałam ich i dziś. Ale okazało się, że smród w okolicy pryszniców i basenu z torami był nie do wytrzymania… Mam nadzieję, że uda się to szybko naprawić.

 • Witam, bardzo się cieszę z otwartego obiektu, już dawno oczekiwanego przez nas mieszkańców Ząbek w tym przeze mnie i moje dziecko. Mam jednak sugestię do cennika, uważam że ceny w nim zawarte, powinny być za 90 minut, a nie tylko za 60 minut. Opłata 14 czy ok 11 zł wydaję mi się związku z tym zawyżona, są baseny w Warszawie, które dla Warszawiaków w tej samej cenie praktycznie oferują wejście na 90 minut . Przebranie się do kostiumu kąpielowego i po wyjściu z basenu przebranie się ponowne w ubranie wyjściowe zajmuje średnio pół godziny. Wynika z tego że opłata 14 zł czy ok 11 dla mieszkańca „Jestem z Ząbek”, to opłata za ok 35, max 40 minut zaledwie. A gdy na basen wchodzi rodzic z dzieckiem, tego czasu na pobyt w wodzie może pozostać jeszcze mniej… Myślę, że zwiększenie tego czasu z 60 na 90 minut chyba bardzo nie wpłynie na finanse spółki zarządzającej basenem, myślę, że stanie się odwrotnie . Pozdrawiam

  Agnieszka MZ

 • Przeglądałem (tak na szybko) Pana blog i nie znalazłem terminu oficjalnego otwarcia pływalni. Czy znany jest już ten termin ?
  Czy korzystanie z sauny będzie wliczone w cenę biletu basenowego ?
  Sauny są suche i parowe ?
  Czy znany jest cennik korzystania z kręgielni (bowling) oraz kortu squash?

  pozdrawiam

  • Oficjalnego terminu otwarcia krytej pływalni jeszcze nie ma. Podyktowane jest to faktem, iż wciąż trwają odbiory techniczne. Ostatnio wymieniany termin otwarcia obiektu to przełom stycznia i lutego b.r.

 • Zostaw odpowiedź

  *