Robert Świątkiewicz – Radny Miasta Ząbki

radca prawny, radny 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Na fundusz dróg lokalnych rząd przeznaczy w tym roku 5 mld zł

Brak komentarzy »

Na fundusz dróg lokalnych rząd przeznaczy w tym roku 5 mld zł, a w kolejnym roku dołożymy do niego co najmniej ok. 2 mld zł – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Żnina (woj. kujawsko-pomorskie).

Premier podkreślił, że wcześniej na drogi lokalne przeznaczane było ok. 800 mln zł rocznie, a w roku 2018 rząd przeznaczył na nie 1 mld 300 mln zł.

Jak dodał, środki te mogą trafić do gmin i powiatów, które do tej pory nie mogły wnioskować o nie m.in. ze względu na brak własnego wkładu finansowego.

– Dla mnie jest rzeczą fundamentalną nie tylko połączenie Polski wielkimi arteriami, drogami ekspresowymi, autostradami. Dla mnie jest rzeczą niezwykle ważną, żeby od tych dróg w gwiaździsty sposób dochodziły drogi gminne, powiatowe w dobrym stanie – powiedział Morawiecki.

Premier zaznaczył, że w tym roku rząd zabezpieczy na fundusz dróg lokalnych 5 mld zł.

Będzie to fundusz dostępny w kolejnych latach, przy czym nie jest tak, że te 5 mld zł będzie na 3 lata – nie, w kolejnym roku dołożymy co najmniej około 2 mld zł do tego funduszu – poinformował szef rządu.

źródło: http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/artykul/na-fundusz-drog-lokalnych-rzad-przeznaczy-w-tym-roku-5-mld-zl

    Zostaw odpowiedź

    *