Robert Świątkiewicz – Radny Miasta Ząbki

radca prawny, radny 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

MZDW ogłosiło przetarg na przebudowę ulicy Żołnierskiej

komentarze 3 »

W dniu 6 lipca b.r. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie ogłosił przetarg na wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie ul. Żołnierskiej, stanowiącej fragment drogi wojewódzkiej 631. Przebudowany ma zostać cały fragment od granicy z Warszawą do ronda na granicy Zielonki i Ząbek włączając w to również samo rondo do standardu 2×2. Łączna długość odcinka drogi przewidzianej do przebudowy przekracza 2,1 km. Wartość zamówienia została oszacowana przez MZDW na 26.124.935,77 mln Euro netto.   

Dla mieszkańców Ząbek przebudowa drogi będzie miała dwojakie skutki. Dobudowanie drugiego pasa ulicy po stronie Ząbek bez wątpienia spowoduje, iż przemieszczanie się tą drogą stanie się znacznie szybsze i wyraźnie bezpieczniejsze. Co prawda w sposób znaczący zwiększy się prędkość samochodów, ale dzięki planowanym ekranom akustycznym hałas pojazdów powinien zostać choć trochę obniżony. Rozbudowane zostanie również skrzyżowanie z ulicą Szwoleżerów, zaś sama ulica poszerzona na końcowym odcinku. Przebudowane rondo 631/634 będzie posiadało po trzy pasy ruchu. Z drugiej strony mieszkańców południowej części Ząbek czekać będą utrudnienia, gdyż zostanie zlikwidowany lewoskręt umożliwiający wjazd z ul. Powstańców, jak również bezpośrednie połączenia z ulicami Andersena i Gajowa.   

MZDW oczekuje złożenia ofert potencjalnych wykonawców do dnia 24 września 2013 do godz. 10:00. Projekt jest dofinansowywany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Termin zakończenia realizacji robót budowlanych objętych przetargiem została wyznaczony na 30 czerwca 2015 r.

W przypadku równoległego wybudowania przez Warszawę swojego odcinka ulicy Żołnierskiej, za dwa lata możliwy byłby sprawny przejazd dwupasmówką od ronda w Zielonce aż do samej ul. Marsa.

Plany na http://siskom.waw.pl/DW631.htm

 

    komentarze 3

    CZekało się 10 lat poczeka się i kolejne 10. Przecież za dobrze i za łatwo nie może być. To jest Polska Tusków i Nowaków…

  • Wiadomo co z tym przetargiem? Bo jakos sprawa ucichła

    • Cisza. Na bipie MZDW nie ma żadnych informacji o wyborze najkorzystniejszej oferty. W poprzedni piątek poprosiłem MZDW o przekazanie protokołu z otwarcia ofert na ten przetarg. Mam nadzieję, że za kilka dni otrzymam odpowiedź.

  • Zostaw odpowiedź

    *