Robert Świątkiewicz – Radny Miasta Ząbki

radca prawny, radny 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Leszyckiego pojedziemy wraz z oddaniem tunelu

Brak komentarzy »

Pomimo, iż prace budowlane na ulicy Leszyckiego zostały praktycznie zakończone okazuje się, iż z powodów formalnych będziemy musieli jeszcze trochę poczekać na legalną przejezdność tej ulicy. Legalną, gdyż formalnie ta ulica poprzez ustawienie znaków B1 jest wyłączona z ruchu pojazdów.

Ulica Leszyckiego jest częścią projektu budowlano-drogowego znanego powszechnie pod nazwą budowa tunelu drogowego i realizowana na podstawie jednej, kompleksowej decyzji administracyjnej ZRID. Konsekwencją takiego stanu prawnego jest brak możliwości odrębnego zgłoszenia tej ulicy do użytkowania do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Na przeszkodzie w oddaniu do ruchu tej ulicy stoją również względy czysto praktyczne. Wiosną tego roku rozpoczną się bowiem prace budowlane związane z przebudową odcinka ulicy Wojska Polskiego, od ronda w kierunku tunelu. Ruch pojazdów na ulicy Leszyckiego mógłby negatywnie wpływać na bezpieczeństwo i płynność ruchu pojazdów i maszyn budowlanych w okolicy Urzędu Miasta.   

2013.11.23 Leszyckiego rondo

robertswiatkiewicz.pl/zapytanie-przejezdnosc-ulicy-leszyckiego/

    Zostaw odpowiedź

    *