Robert Świątkiewicz – Radny Miasta Ząbki

radca prawny, radny 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

interpelacja – przystanek autobusowy Skorupki/Gdyńska

komentarzy 7 »

Ode mnie; do Biuro Rady – 12 stycznia 2014 r.

Pan Artur Murawski
Zastępca Burmistrza Miasta Ząbki
.
Szanowny Panie Burmistrzu
.
W związku z zainstalowaniem u zbiegu ulic Skorupki i Gdyńskiej znaku drogowego D-15 (przystanek autobusowy) zwracam się z wnioskiem o utwardzenie tego przystanku kostką brukową oraz ustawienie wiaty przystankowej dla pasażerów linii W, analogicznie do sytuacji występującej na przystanku autobusowym Skorupki/Stefczyka vis a vis krytej pływalni.
.
z poważaniem
.
Robert Świątkiewicz
radny Miasta Ząbki
2013.11.23 Kryta pływalnia

  komentarzy 7

  A czemu miasto chce budować przystanek dla prywatnej linii? Czy właściciel W będzie płacił za utrzymanie tego przystanku?

  • Nie dla prywatnej linii, tylko dla mieszkańców Ząbek którzy korzystają z tej linii. Przewoźnikowi utwardzony przystanek czy wiata nie są do „szczęścia” szczególnie potrzebne, natomiast mieszkańcy naszego miasta bardzo często korzystają z tego przystanku i dojeżdżają linią W bezpośrednio do samego centrum W-wy.

   • Mam rozumieć, że jak będę chciał np. wybudować prywatną przychodnię, z której będą korzytali mieszkańcy to też będzie Pan chciał aby miasto wybudowało i utrzymywało ten lokal? Bo przecież mieszkańcy z niego będą korzystali…
    Nie posądzam Pana o złe intencje, ale takie działania na rzecz prywatnej firmy za publiczne pieniądze nie wyglądają dobrze.

    • Nie, ale jeżeli będzie chciał Pan wybudować prywatną przychodnię, przy której nie będzie chodnika czy ulicy to uważam,że miasto powinno ten chodnik czy drogę wybudować. Zachowując analogię do Pana przykładu z przychodnią, miasto powinno przewoźnikowi kupić autobus i jeszcze go tankować a przecież nie o to chodzi. Na kwestię wiaty i przystanku patrzę przez pryzmat wygody i komfortu podróżujących a nie prywatnego interesu przewoźnika. Po drugiej stronie ulicy jest już taki przystanek z którego jednocześnie korzysta linia publiczna i linia prywatna.

 • Witam.
  Czy koszt postawienia takiej wiaty jest duży?
  Pytam, gdyż na przystanku Maczka w kierunku Dzika, itd… wsiada duża ilość osób, która nie ma możliwości schronienia się w razie wiatru czy opadów, czekając na autobus Z czy 345.

  • Typowa wiata kosztuje ok. 5-6 tys zł. Koszt montażu to kilkaset złotych, choć czasami producenci „dorzucają” montaż gratis. Prawdziwym utrapieniem jest jednak utrzymanie wiat przystankowych, gdyż są one notorycznie dewastowane.

 • W pełni popieram pomysł ustawienia wiaty i utwardzenia terenu. Jednocześnie proszę o rozważenie możliwości utwardzenia wyjazdu z ul. Gdyńskiej w Skorupki. Pomiędzy pasem chodnika z płyt betonowych a jezdnią. W chwili obecnej w ramach równania pobocza został tam wsypany destrukt ale już po tygodniu wyjazd w Skorupki samochodem osobowym to wielkie ryzyko uszkodzenia pojazdu. Chodzi o pas mniej więcej 1m na 4m. Czyli ni mniej ni więcej a 2 płyty betonowe jak na chodniku obok. To tak nie wiele a jak ucieszy mieszkańców i korzystających z wyjazdu z ulicy Gdyńskiej.

  Pozdrawiam
  Wojciech Pogorzelski

 • Zostaw odpowiedź

  *