Robert Świątkiewicz – Radny Miasta Ząbki

radca prawny, radny 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

interpelacja – kursowanie linii 345

1 komentarz »

Ode mnie   do  biuro.rady@zabki.pl – 24 października 2013 r.

 

Pan Robert Perkowski
Burmistrz Miasta Ząbki
.
Szanowny Panie Burmistrzu
.
W związku z interwencją mieszkańca naszego miasta zwracam się z prośbą o wyjaśnienie powodów zmiany autobusów obsługujących linię 345 z przegubowych (18m) na bezprzegubowe (12m). Ograniczenie pojemności autobusów powoduje, iż w okresach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego w mniejszych pojazdach jest bardzo tłoczno. Stan taki źle wpływa na komfort jazdy pasażerów.
Biorąc pod uwagę powyższe okoliczności zwracam się z wnioskiem o zwrócenie się do Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie z prośbą o przywrócenie na tej linii taboru o większej pojemności. W przypadku, gdyby umowa z ZTM nie określała rodzaju taboru postuluję przeprowadzenie negocjacji i zawarcie stosownego aneksu, gwarantującego Ząbkom świadczenia usług przewozowych na tej linii autobusami przegubowymi.
Jednocześnie zwracam się z wnioskiem o rozważenie możliwości zamówienia w ZTMie dwóch dodatkowych kursów porannych ok. godz. 5 05 i 5 30. Obecnie pierwszy autobus tej linii wyrusza z przystanku Maczka o godz. 5.55. Uruchomienie tych dodatkowych kursów spowoduje odciążenie przepełnionej w tych godzinach porannych linii 199 w kierunku Targówka.
Z informacji uzyskanych od mieszkańców Ząbek wynika, iż już kilkanaście minut po godz. 5, autobus linii 199 od przystanku PKP Ząbki jest całkowicie przeładowany. Prosiłbym o podanie kosztów wdrożenia zaproponowanego rozwiązania oraz jeżeli jest to możliwe o przeprowadzenia badań wykorzystania (napełnienia) pierwszych pięciu kursów linii 199 w kierunku Targówka.
.
z poważaniem
Robert Świątkiewicz
radny Miasta Ząbki
Solaris Urbino 18 MZAźródło foto: Alina Zienowicz, Wikimedia Commons – repozytorium wolnych zasobów.

    Jedna odpowiedź

    199 też mogłoby jeździć przez przystanek maczka, bo jak chce się gdzieś wyjść o 10 to trzeba iść ponad kilometr na autobus, a uwierzcie, zaprowadzać dzieci w tą i spowrotem i jeszcze je odbierać z przystanku nie jest przyjemnością

  • Zostaw odpowiedź

    *