Robert Świątkiewicz – Radny Miasta Ząbki

radca prawny, radny 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Dodatkowe 110 000 zł na budowę ulicy Wiosennej

komentarze 4 »

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Ząbki, radni dokonali nowelizacji budżetu miasta na 2013 r.  W ramach tej uchwały zwiększone zostały m. in. wydatki na budowę ulicy Wiosennej.

Przyznane dodatkowe 110 000 zł pozwoli Burmistrzowi na rozstrzygniecie przetargu na budowę tej ulicy i podpisanie z wyłonionym w przetargu wykonawcą, umowy na realizację tych robót budowlanych.

 

  komentarze 4

  Pan jest radny i nie zna tematu? Trochę wstyd! Pewnie nie zamieści Pan tego wpisu. Był kolejny przetarg ( radny powinien śledzić i pomagać mieszkańcom – wyborcom!) Tu Pan poczyta: http://bip.zabki.pl/zp-271-23-13 . Ponoć już jest podpisana umowa.
  Pan to sprawdzi w ramach zadośćuczynienia:)

  • Pani Julio. Przykro, że nie czyta pani dokładnie mojej strony. Wątek Wiosennej jest w kilku postach. Wyraźnie jest w nich napisane, że pierwsza umowa została rozwiązana i rozpisany drugi przetarg.

   Trudno tłumaczyć niuanse prawa budżetowego. Sesja obyła w piątek 4 października i komentowany wpis pochodzi z tego dnia. Na piątkowej sesji radni dodali 110 000 zł, gdyż najtańsza oferta wykonawcy była o tą kwotę wyższa niż środki zabezpieczone w budżecie miasta. Wybór najkorzystniejszej oferty nie jest równoznaczny z udzieleniem zamówienia. Dopiero w efekcie nowelizacji budżetu w dniu 4 października b.r., Burmistrz Miasta mógł w dniu dzisiejszym udzielić zamówienia. Bez tej zmiany przetarg zostałby unieważniony.

 • Toż przetarg już się odbył i wygrała firma Fal Bruk! Co za ściemy!!!????

  • Pani Julio, proszę czytać dokładnie wszystkie wpisy dotyczące Wiosennej. Pierwsza umowa została unieważniona z powodu słabej nośności gruntu. W trakcie budowy kanalizacji deszczowej okazało się, iż pod metrową warstwą gruntu jest mnóstwo śmieci budowlanych. Trzeba było przerobić projekt budowlany (wzmocnić podbudowę) i rozpisać na nowo przetarg. W piątek jeszcze firma Fal-bruk nic nie wygrała. We wrześniu Urząd Miasta stwierdził jedynie, że ich oferta była najkorzystniejsza. Fakt ten nie jest równoznaczny z wyborem wykonawcy.

 • Zostaw odpowiedź

  *