Robert Świątkiewicz – Radny Miasta Ząbki

radca prawny, radny 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Burmistrz leje wodę

Brak komentarzy »

Pod tym nieco przewrotnym tytułem, kryje się nic innego jak napełnienie wodą niecki basenowej na krytej pływalni w Ząbkach. Przez ostatnie kilka dni firma Condite stopniowo wypełniała wodą nowo wybudowane baseny. Aby zlikwidować ewentualną uciążliwość dla mieszkańców wynikającą z dużego poboru wody, napełnianie basenów prowadzone było  wyłącznie w godzinach nocnych.

Napełnienie basenu symbolicznie kończy etap prowadzenia robót budowlanych a otwiera czas testów i kontroli a następnie różnego rodzaju odbiorów technicznych i formalnych. Wkrótce na krytą pływalnię zawitają inspektorzy Sanepidu, Straży Pożarnej, Nadzoru Budowlanego a nawet Urzędu Skarbowego. Dopiero po zakończeniu ich pracy oraz wydaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektu, mieszkańcy naszego miasta będą mogli korzystać z jego  atrakcji. Prawdopodobnie będzie to już początek przyszłego roku.

Przy okazji warto wspomnieć, iż w ten sposób realizowany jest jeden z postulatów mieszkańców naszego miasta z 2007 r. Dzisiaj mało kto pamięta, iż podczas prac nad strategią rozwoju miasta na lata 2007-2015 skierowana została do mieszkańców ankieta dotycząca kierunków rozwoju Ząbek. To właśnie w niej  mieszkańcy za pierwszy cel uznali budowę krytej pływalni. Po sześciu latach udało się ten postulat zrealizować.

.

basen 2013-11-29źródło foto: www.robertperkowski.pl

(zdjęcie opublikowano za zgodą autora)

    Zostaw odpowiedź

    *