Robert Świątkiewicz – Radny Miasta Ząbki

radca prawny, radny 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023

Asfalt na Wiosennej

komentarzy 5 »

Od dzisiejszego dnia mieszkańcy bloków i domów przy ul. Wiosennej mogą cieszyć się nową drogą. W miejscu które nazywane było przewrotnie ulicą Błotną powstała całkiem nowa droga z chodnikami, miejscami parkingowymi oraz asfaltową jezdnią. Pod ulicą została zaś wybudowana kanalizacja deszczowa odprowadzająca wody opadowe do rowu melioracyjnego biegnącego wzdłuż torów kolejowych.

Ulica Wiosenna będzie ulicą jednokierunkową z wjazdem od ulicy Ks. Skorupki. W najbliższych latach w tym rejonie Ząbek powinny zostać przebudowane ulice Targowa i Poniatowskiego  na odcinku od Targowej do 3-go Maja.

Wiosenna 2014-03-22 1

  komentarzy 5

  Zastanawiałam się czy ta ulica powstała po to by mieszkańcy mieli gdzie parkować samochody? Czy powinna służyć wszystkim mieszkańcom Ząbek.Ja parkuje swój samochód w garażu za który chcecie jeszcze wprowadzić dodatkową opłatę.
  Czy dążymy do tego by ludzie zlikwidowali garaże i wszystkie samochody będziemy zostawiać na ulicach blokując przejezdność ząbkowskich ulic.

 • Mieszkancy Wiosennej, zeby wyjechac do Skorupki dalej beda musieli robic kółka i stac w korkach na Targowej?

  • Tak niestety będzie do czasu oddania do użytkowania tunelu drogowego, co powinno nastąpić w tegoroczne wakacje. Później sytuacja ulegnie zmianie. Dodatkowo docelowo na ul. Poniatowskiego planowane jest odwrócenie ruchu pojazdów w kierunku ul. Skorupki.

   • Dlaczego niestety? Projekt ledwie zrealizowany, a już bijemy się w piersi że to porażka? Czy to trudne do realizacji , aby ten ruch na Wiosennej był w kierunku do Skorupki? Rozładowano by korki które tworzą się w ul. Kołłątaja (bowiem jest to jedyne skrzyżowanie z którego można skręcić w lewo). Oczywiście mogłoby to być to rozwiązanie tymczasowe. Aktualnie namy kilka zjazdów ze Skorupki w kierunku torów a tylko jeden wyjazd. Czy osoba która przygotowała taki projekt organizacji ruchu była chociaż na miejscu czy zrobiła go zza biurka nie mając pojęcia o realiach. Jakie kompetencje miała osoba zatwierdzająca taki plan? Jak mam dojechać od ulicy Batorego? Przejazd przez tory- kilka minut korka, Kołłątaja – kilka minut korka dopiero skręt w Wiosenną. A zgodnie z aktualnym kierunkiem jeden pojazd na 3 minuty przejedzie. Rodzi się pytanie: Czy ta ulica to dla nas czy dla wladzy?

    • Słowo niestety – jest związane z korkami wynikającymi z budowy tunelu. Rozwiązanie które przyjął Urząd Miasta jest docelową organizacją ruchu. Kołłątaja w stronę Skorupki, Wiosenna w stronę Targowej, zaś Poniatowskiego docelowo w odwrotnym kierunku także w stronę Skorupki.
     Rozumiem, że chodzi rozwiązania tymczasowe jedynie do chwili oddania tunelu, aby odciążyć wiecznie zakorkowaną Kołłątaja. Na dzisiaj odwrócić kierunek ruchu na Wiosennej, zaś po oddaniu tunelu zamienić kierunki ruchu na Poniatowskiego i Wiosennej. Porozmawiam w Urzędzie Miasta na ten temat. Natomiast docelową organizację uważam za prawidłowo opracowaną. Po wakacjach cały ruch pójdzie Orlą, Wojska Polskiego i Leszyckiego, zaś Kołłątaja i Poniatowskiego nie mówiąc o Wiosennej staną się ulicami stricte lokalnymi.

 • Zostaw odpowiedź

  *